Erasmus'a Yabancı Dil Bazlı Alternatif: EF Çoklu Dil Yılı

Erasmus'a Yabancı Dil Bazlı Alternatif: EF Çoklu Dil Yılı

Özellikle üniversite yıllarında, bir dönem yurtdışı deneyimi yaşamak çoğu gencin hayali. Bu tarz bir deneyimi sunan en bilinen metod Erasmus Değişim Programı. Yüksek ortalama derdinden, denklik probleminden ve hangi üniversiteye gideceğim kararından kurtulmak için, işte sizi yurtdışına gönderebilecek bir diğer uygulama; EF Çoklu Dil Yılı.

Bu yıl kapsamında, yurtdışında eğitim alırken yabancı dilinizi geliştirme, ve yeni diller öğrenme şansı elde ediyorsunuz. 3 dil ve 3 destinasyon, veya 2 dil veya 2 destinasyon gibi seçenekleriniz bulunuyor. Gidebileceğiniz ülkeler arasında İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Kosta Rika ve Singapur gibi alternatifler var. Program sadece dil ağırlıklı olup, haftada 26 veya 32 saat yabancı dil dersi veriliyor. Süre aralıkları en az 5 aydan başlayıp, 11 aya kadar gidiyor. Seçtiğiniz her kombinasyon, sizin için özel olarak belirlenmiş bir fiyatla geliyor (eğitim, yemekler ve konaklama dahil).

Yazınızı İspanyolca öğrenerek Barselona’nın plaja 5 dakika olan okulunda mı geçirmek istiyorsunuz? Yoksa karlı bir Toronto kışında İngilizcenizi geliştirmek mi? Eğer kararsızsanız, EF size bunları seçtiğiniz zaman aralığında birleştirme seçeneği sunuyor. Mesela 36 hafta sürecek bir dil kursu kapsamında 6 hafta Barselona’da İspanyolcanızı geliştirebilir, 12 hafta Toronto’da İngilizce öğrenebilir, ve geri kalan zamanınızı da Şangay’da Mandarin öğrenerek lokal hayatı deneyimleme macerasıyla doldurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve ücretsiz fiyat sorgulama için; https://www.ef.com.tr/aya/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu fırsat kaçmaz!

 

Sine Özkaraşahin

Gelecek Daha Net

Diğer Resmi Belge Yazıları


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fırat Üniversitesi 2013 Yılı Tanıtımı

TÜSİAD "Ne Okusam? Ne Olsam?" Projesi - Funda Güngör Akpınar (Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü)

Banu Onaral: Sağlık sektörünün geleceği

Nevşehir Üniversitesi Tanıtım Filmi (2011)

Elif Şafak: Kurgunun politikası

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Tanıtım Filmi (2013)

Next Generation: Gençlerin Sesini Dinlemek - 2

Akdeniz Üniversitesi Tanıtım Filmi (2012)