Tatilinizi En Verimli Şekilde Geçirmenin Yolu: idealist!

 Tatilinizi En Verimli Şekilde Geçirmenin Yolu: idealist!

Stajlar, kurslar, aktiviteler… Yapacak ne çok şey var ama okuldan zaman bulamıyor musunuz? Bu durumdan muzdarip gençlere bu siteyi öneririm; idealist.org! 55 ilgi alanına hitap eden, iş, staj ve gönüllülük imkanlarını sırayla önünüze dizen bir platform kendisi.

Peru’daki bir ilkokulda resim öğretmenliği yapabilir, Kamboçya’da çocuklara gönüllü olarak spor öğretebilirsiniz. Üstteki arama motorunu kullanarak, idealist’in bin bir seçeneğinden faydalanabilir, dünyanın her yerinde kendinize uygun bir aktivite bulabilirsiniz. Sitede Afrika’daki evsiz insanlara bir ev yapmaktan tutun, Tayland’da aç çocuklar için yemek yapan bir mutfakta gönüllü olmaya kadar birçok eşsiz seçenek mevcut. Eğer CV’niz için akademik bir şeyler arıyorsanız, Amerika’da stajyer danışmanlık imkanına kadar bir sürü imkan bulunmakta. Yaz stajları, bahar stajları ve kış stajları olarak ayrılan listeden, kendinize en uygun olanı belirtilen kriterlere göre seçebilirsiniz. Organizasyonların iletişim adresleri de sitede bulunmakta.

Umarım ki bu platform size faydalı olur, ve atılacağınız maceradan bir sürü anı, ve kendinize kattığınız becerilerle, çok mutlu bir şekilde dönersiniz. Dünya sizin, fırsatlara atlamaktan korkmayın! Şimdi değilse, ne zaman?

https://www.idealist.org/en/?type=JOB

 

Sine Özkaraşahin

Gelecek Daha Net

Diğer Resmi Belge Yazıları


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ardahan Üniversitesi Tanıtım Filmi

Sigortacılık

GDN'liler Anlatıyor: Berat Faruk Onur

David Halley: Devlet ve Özel Sektör Ortaklığıyla Sinerji

TÜSİAD "Ne Okusam? Ne Olsam?" - Bahadır Demirağ (Gemi İnşa ve İş Geliştirme Müdürü)

Deniz Harp Okulu Tanitim Filmi - Turkish Naval Academy (2010)

TÜSİAD "Ne Okusam? Ne Olsam?" Projesi - Recep Demir (Bankacılık Hisse Analisti)

TÜSİAD "Ne Okusam? Ne Olsam?" - Tayfun Yiğit (Elektrik Elektronik Mühendisi - Bilişim)