26 NİSAN 2018

Hızlan FarkYarat: Üniversiteli Sosyal Girişimciler i...

Etkinliklere geri dön
WEBinar
Tarih:26 NİSAN 2018
Saat: 18:00 - 19:00
Yer:Perculus Sanal Sınıf

 

 

 

 

 

Kendini keşfetme ve değişimi başlatma yolculuğuan hoş geldin! Hızlan Fark Yarat: Üniversiteli Sosyal Girişimciler için Yol Haritası, değişim başlatma ve fark yaratma yolculuğunun her adımında sana eşlik etmek üzere tasarlandı.
 
Bu webinarda, Türkiye'den ve dünyadan ilham veren sosyal girişimci hikayelerini duyacak, fark yaratma yolculuğuna başlamak için ihtiyacın olan yeteneklerle ilgili bilgi alacaksın. 
 
Hızlan FarkYarat: Üniversiteli Sosyal Girişimciler için Yol Haritası 3 bölümden oluşuyor: 
  • Videolar: Sosyal girişimcilik odaklı çalışmalarıyla gençleri destekleyen kurumların ve sosyal girişimlerini henüz üniversite yıllarındayken hayata geçiren gençlerin videoları,

  • E-Rehber: Türkiye’den ve dünyadan ilham veren örnekler, fark yaratma yolculuğundaki gençlerin kendilerini tanımaları için onlara eşlik edecek sorular, vaka çalışmaları ve günlük hayatta kolayca kullanılacak egzersizlerden oluşan bir e-rehber 

  • İletişim: Üniversitelilerle ilgili bundan sonraki çalışmalarımızdan haberdar olabileceğiniz e-bülten listesi. 

 
İstem D. Akalp gönüllülük, sivil toplum ve sosyal girişimcilikle üniversitenin ilk yıllarında tanışıp, Türkiye’nin gençlere yönelik ilk sosyal girişimcilik platformunun kuruluşunda rol aldıktan sonra Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Greenpeace Akdeniz - Türkiye ofislerinde gönüllü programlarını yürüttü. 2015’ten bu yana, Ashoka Vakfı’nda fellowship ve ekosistem düzeyindeki çalışmaları içeren Sosyal Girişimcilik Programı’nı yürütüyor.
Konuşmacılar/Eğitimciler/Yöneticiler
Katılımcılar