Kariyer Koçluğu Projesi Yeni Dönem Başvuruları Başladı!

Kariyer Koçluğu Projesi Yeni Dönem Başvuruları Başladı!
ICF Türkiye ve Gelecek Daha Net Gençlik Platformu (GDN) iş birliği ile "Kariyer Koçluğu Projesi" yeni dönemi başlıyor.

Proje kapsamında, ICF Sertifikalı Koçlar, online olarak gençlere "Kariyer Koçluğu" hizmeti sağlıyorlar. Gençlerin; kendi güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varmaları, hedeflerini belirlemeleri ve hedeflerini başarma potansiyellerinin farkına varmaları için bu projeyi gerçekleştiriyoruz.

Proje başladığından beri 32 gence toplam 192 saat koçluk desteği sağlandı. Koçluk görüşmeleri her bir genç ile online olarak toplam 4’er seans şeklinde gerçekleşecektir. Görüşmeler 1 veya 2 haftada bir, 1 saat olarak gerçekleştirilecektir. Proje, 2 farklı dönem(Kasım 2019 ve Mart 2020) olarak gerçekleşecektir. Başvuru yapan gençlerin, başvuru yaptıkları dönemde kariyer koçluğuna haftada 1 saat zaman ayırmaları beklenmektedir.

Koçluk; kişinin güçlü ve zayıf yanlarının belirlenmesiyle birlikte, kendisini zorlayan konulara ve elindeki fırsatlara; doğru sorularla, farklı bakış açısı kazanmasını hedefleyen bir disiplindir. Koçluk görüşmeleri; kişinin kendi hedeflerini, vizyonunu oluşturmasını ve bunlara odaklanmasını sağlamaktadır.

Koçluk; koçun kendi iş tecrübeleriyle tavsiyeler verdiği, staj/iş yönlendirmeleri yaptığı bir danışmanlık hizmeti değildir. Kariyer koçluğu, bir eğitim değildir. Proje kapsamında bir eğitim gerçekleştirilmeyecektir. Koçluk görüşmeleri meslek odağında olmadığı için koçun ve gencin benzeri mesleklerden olması gerekmemektedir. 

Koçluk görüşmelerinin içeriğinde şu başlıklar yer almaktadır;
 • Kariyer vizyonu oluşturulması,
 • Değerlerin keşfedilmesi,
 • Bilgi, beceri ve yetenekleri ortaya koyulması,
 • Güçlü yönlerin ve geliştirilmesi gereken yönlerin belirlenmesi,
 • Motive edici etkenlerin fark edilmesi,
 • Vizyona ulaşmak adına potansiyel kaynakların keşfedilmesi,
 • Hedefe ulaşmak için yapılması gerekenlerin belirlemesi.
Daha önce Kariyer Koçluğu desteği alan gençlerden gelen geri bildirimlerden bazıları aşağıda yer almaktadır;
 • “Kendimi tanıyarak, önceliklerimi ve hedeflerimi doğru belirlemeye başladım. Sonrasında bunları yapmak için doğru bir kariyer planı oluşturmayı bu yolda eksik yönlerim ile mücadele edebilmeyi öğrendim.”
 • “İnsan ilişkilerinde doğru iletişim kurmayı hayatımda uygulamaya başladım. Zamanımı doğru yönetme becerisi kazandım.”
 • “Koçluk sürecinin bana en büyük katkısı; kendimi tanımam, kişisel özelliklerimi keşfetmem ve eksik yanlarımı nasıl düzeltmem gerektiğini kendi içimde bulmam oldu. Hedeflerim doğrultusunda harekete geçmeyi öğrendim.”
 • “Koçluk görüşmelerinin bir 'yol gösterici'den ziyade bir 'rehber' formatında olması, aslında başarmak istediklerim için kendi içime dönebileceğimi hissettirdi.”
Kariyer Koçluğu Projesi hakkında detaylı bilgiye ve başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
 
SON BAŞVURU TARİHİ: 20 KASIM 2019
 
Yorumlar
Yorum Yok
Diğer Haberler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR