EMPOWER ile GDN Gençlik Kampı

Gelecek Daha Net Gençlik Kampı projesi 2015 yılında EMPOWER Gençilk Fonu(www.empowerweb.org) işbirliğiyle gerçekleştirildi. GDN’nin ana misyonuna uygun olarak, gençlerin gelecekleri hakkında bilinçli karar vermelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen GDN Gençlik Kampı 16-22 Ağustos 2015’de Çeşme Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleşti.

Türkiye’nin 26 şehrinden 9. ve 10. sınıfı bitiren 48 lise öğrencisinin kabul edildiği kamp gençler için tamamen ücretsizdi. 5 gün boyunca mesleki yönelim ve kişisel gelişim konularında uzman eğitmenlerimiz ve gönüllülerimizin destekleriyle eğitimler verdik. Ana eğitim konularımız Kişisel Liderlik, Hedef Belirleme, İletişim ve Farklılıklara Saygı, Meslek Yönelimi ve Seçimi, Yükselen Meslekler ve Üniversiteler, Kültürler arası Öğrenme, Toplumsal Cinsiyet, Proje Geliştirme, Gönüllülük ve Sunum Becerileri idi.

Meslek Atölyeleri

Kamp katılımcılarına kamp öncesi bireysel olarak uygulanan DİSC Kişilik Envanterine göre düzenlenen Meslek Atölyeleri; 7 meslek grubu odasında toplamda 21 meslekten profesyonelin gönüllü olarak katıldığı oturumlardı.  Katılımcıların DİSC sonuçlarında kendilerine uygun olan mesleklere göre yerleştirildikleri ilk oturumlardan sonra kendi isteklerine göre girebilecekleri Meslek Atölyelerinin ikinci oturumu yapıldı. 

Proje Sunumları

Proje Geliştirme Oturumlar’ında (Sürdürülebilirlik ve Sosyal Girişimcilik, Planlama, İzleme ve Değerlendirme) 8 kişilik 6 gruba bölünen kamp katılımcıları gençlik sorunlarına odaklanan ve ortaya sürdürülebilir, hedef odaklı ve takım çalışması gerektiren projeler oluşturdular ve projelerini sundular. Öğrendikleri sunum tekniklerini kullanan gruplar engelliler, çocuk gelinler, ergen-aile ilişkisi, stres yönetimi ve aile içi şiddet gibi toplumsal konularda çözümler ürettiler.

Akşam Eğlenceleri

Kampın akşam eğlencelerinde ise Yöresel Gece, Ritim Atölyesi, Çeşme Gezisi ve Veda Partisi vardı. Yöresel Gece için gençlerimiz pek çok yöresel yiyecek getirdi ve diğer arkadaşlarına kendi yörelerini tanıttı. Ritimbazlar grubunun yaptığı ritim çalışmasında gençler hep vurmalı aletleri çalmayı öğrendi hem de takım çalışması ve uyumun önemini uygulamalı olarak gördü.

GDN Gençlik Kampı videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Diğer Projeler


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zorlu Holding: Hayallerine Hayat Ver

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tanıtım Filmi

B Corp nedir ?

Mobilya Sektörü

TÜSİAD "Ne Okusam? Ne Olsam?" - Tan Sağtürk (Balet-Kareograf)

Banu Onaral: Sağlık sektörünün geleceği

Kurumsal İletişim nedir?

Giresun Üniversitesi Tanıtım (2012)