Embark Projesi

Embark Projesi

Gelecek Daha Net bünyesinde 3 yıldır yürütülen Embark Projesi EBRD'nin finansal desteği ile gençleri güçlendirmek, iş dünyası ile bağlantılar kurmak ve toplumları birbirlerine yakınlaştırmak amacıyla devam ediyor.

Embark Projesi; Unilever, XYENTEO, United Work ve Gelecek Daha Net işbirliğinde pilot olarak Şubat 2018'de başlamıştır. Proje; Suriyeli gençlerin kişisel gelişimlerini ve kültürel uyum süreçlerini sağlayarak istihdam edilebilirliklerini arttırmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında 2018 yılından beri 3 dönem tamamlanmıştır. Projenin 4. dönemi Eylül 2020'de başlamıştır.

Embark pilot projesi kapsamında; 13 Suriyeli genç, Unilever Türkiye'de Direktör olarak çalışan 13 lidere tersine mentorluk gerçekleştirmiştir. Her bir tersine mentorluk süreci 6 seans sürmüştür. Projenin diğer aşamasında 10 Suriyeli genç ile 10 Türkiyeli genç birbirleriyle online olarak akran mentorluğu gerçekleştirmişlerdir. Böylelikle Türkiye'nin farklı şehirlerinden gençler birbirleriyle paylaşımlarda bulunabilmişlerdir. Akran mentorlukları 2 seans olarak gerçekleşmiştir. Bu görüşmelerde kültürlerarası öğrenmeyi deneyimleyecek gençler, Türkiye'de gençlerin yaşamına dair deneyimlerini ve fikirlerini karşılıklı olarak paylaşmışlardır. Ayrıca, birbirlerine dil pratiği konusunda destek olmuşlardır.

Embark'ın 2. dönemi Eylül 2018 ile Mart 2019 arasında Unilever ve Mastercard Türkiye ile birlikte gerçekleştirilmiştir. Bu dönemde 15 Suriyeli genç, Unilever ve Mastercad Türkiye'de yer alan toplam 15 lidere tersine mentorluk yapmışlardır. Ayrıca 10 Suriyeli genç ve 10 Türkiyeli genç birbirlerine akran mentorluğu yapmışlardır. Embark projesi kapsamında Bootcamp 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde Impact Hub İstanbul'da gerçekleştirildi. Etkinliğe, Embark Projesinin birinci ve ikinci döneminde yer almış 11 Suriyeli genç katıldı.Bootcamp etkinliğinde gençlere; iletişim, sunum teknikleri, takım kurma, kültürlerarası öğrenme, kişisel farkındalık gibi başlıklarda eğitimler verildi.

Embark 3. dönemi Unilever ile birlikte Ocak - Temmuz 2020 arasında gerçekleştirildi. 20 Suriyeli genç, Unilever Türkiye'de Direktör olarak çalışan 20 lidere tersine mentorluk gerçekleştirmiştir. Her bir tersine mentorluk süreci 6 seans sürmüştür.
Embark 3. döneminde Insider işbirliği ile 21 haziran 2020'de online EmbarKamp gerçekleştirilmiştir. EmbarKamp kapsamında; tasarım odaklı düşünme, girişimcilik konularında eğitimler gerçekleştirilmiştir.

Embark Projesi 4. dönemi EBRD desteği ile gerçekleştirilmektedir. Eylül 2020'de başlayan proje kapsamında 50 Suriyeli genç farklı şirketlerden 50 lidere tersine mentorluk yapacaklardır. Ayrıca online bootcamp, Goals 4 Good çalışması ve Sosyal girişimcilik kampı da Suriyeli ve Türkiyeli gençlerin katılımıyla bu dönemde gerçekleştirilecektir.

Daha fazla bilgi için: www.embarkproject.com 

Sorularınız için: [email protected] 

Diğer Projeler


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğu Akdeniz Üniversitesi Tanıtım Filmi (2013)

GDN MT: Yaşam Koçluğu

Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan

Mardin Artuklu Üniversitesi Tanıtım Filmi (2011)

TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tanıtım Filmi (2012)

Unilever çeşitlilik ve dahiliyet hikayemizi çalışanları anlatıyor

Aile hekiminin önemi (10 Ekim 2011)

GDN Benim Kahramanım: Levent Vardar