SIKÇA SORULAN SORULAR


 • Mentorluk nedir ?

  Mentor; yol gösteren, rehberlik eden, akıl hocası anlamlarına gelmektedir. Mentorluk, kendisinden belli bir konuda bilgi ve deneyim bakımından daha üst konumda olan kişinin olmayana yol göstermesidir. Gönüllülük esaslarına dayanır. Bu ilişkinin her türlü otoriter davranıştan uzak olması gerekir.

 • Mentorluktan nasıl faydalanabilirim ?

  Gelecek Daha Net platformuna kaydolmuş ve “genç” olarak “tanımlanmış” olmanız gerekmektedir. Profil sayfanızdaki “ihtiyaçlar” bölümüne geçerek açılan “ihtiyaç oluştur” seçeneğinde sunulan “E-mentor görüşmesi yapmak istiyorum” opsiyonunu seçerek bir süre belirlemeniz gerekmektedir. Talebiniz gönüllülerimize iletilecek ve size uygun mentor eşleşmesi, talebinize karşılık verecek gönüllü mentorlarımız tarafından gerçekleşecektir. Talebinizin karşılanma durumu ile ilgili size bir e-mail iletilecektir. Profil sayfanızı da sürekli kontrol ederek ihtiyaç oluşturabilir ve taleplerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

 • Gelecek Daha Net konuşma odalarında nasıl mentor olabilirim?

  Gelecek Daha Net platformuna kaydolmuş ve “gönüllü” olarak “tanımlanmış” olmanız gerekmektedir. Profil sayfanızdaki “ihtiyaçlar” bölümüne geçerek açılan “ihtiyaç oluştur” seçeneğinde sunulan “Bir gençle E-mentor görüşmesi yapmak istiyorum” opsiyonunu seçerek bir süre belirlemeniz gerekmektedir. Talebiniz gençlerimize iletilecek ve size uygun genç/öğrenci eşleşmesi, talebinize karşılık verecek gençlerimiz tarafından gerçekleşecektir. Talebinizin karşılanma durumu ile ilgili size bir e-mail iletilecektir. Profil sayfanızı da sürekli kontrol ederek ihtiyaç oluşturabilir ve taleplerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

 • Mentor-genç eşleşmeleri nasıl yapılıyor ?

  Siteye kayıtlı gençler ve mentorlar profil sayfalarındaki ihtiyaç tanımlama bölümünde mentorluk yapma ve alma taleplerini iletirler. Sistem en uygun eşleşmeyi yaparak iki tarafın profil sayfalarına tanımlama yaptıktan sonra uygun gün ve saat ayarı mentor ve genç tarafından düzenlenir.

 • İkinci defa görüşme yapabilir miyim ?

  Genç ve mentor, isteğe bağlı olara ikinci kez görüşme yapabilir. Görüşmelerin sonunda mentor ve gence otomatik olarak değerlendirme formu gönderilmektedir. Bu değerlendirme formunda ikinci defa mentor ya da menti olmak istediğiniz ve memnuniyet seviyeniz sorgulanır. Sistemde ilk kez görüşme yapacaklara öncelik verilecektir.

 • Konuşma odalarında gerçekleştirilen görüşmeler arşivleniyor mu ?

  Konuşma odalarındaki görüşmeler sistemde arşivlenir. GDN ekibi, bu görüşmeleri iki taraftan da izin almak kaydıyla www.gelecekdaha.net sitesinde yayınlama, site ve proje ile ilgili olarak hazırlanacak her türlü basılı, görsel yayında kullanma hakkını saklı tutar.

 • Gelecek Daha Net’ten faydalanmak için özel bir kurulum gerekiyor mu ?

  Gelecek Daha Net sisteminden faydalanmak için özel bir kurulum gerekmez. İnternet bağlantısı yeterlidir.

 • Video konferans ve Webinarlar nasıl işliyor ?

  GDN ekibi, konuşmacıyla ile görüşmeyi ayarlar, tarihi belirlenir ve platform içinde duyurulur. Kayıt süresi sonuna kadar katılım bildirimi yapanlara sistem tarafından içerisinde görüşmenin saati, tarihi ve şifreyi barındıran bir e-mail gönderilir. Görüşme gün ve saatine 10 dk kala oluşturulan özel odaya şifre bilgileriyle giriş yapılır.

 • İnteraktif ve online eğitimlere nasıl katılabilirim ?

  Sitemize; "Gönüllü“, "Genç“ ya da "Destekçi“ olarak üye olduğunuzda, İnteraktif ve online eğitimlere otomatik olarak kaydedilirsiniz. Katılmak istediğiniz eğitimin yanında yer alan "Eğitime Katıl“ tuşuna tıklayarak eğitimi almaya başlarsınız. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar katılım belgesi almaya hak kazanır